facebook  twitter  instagram whatsApp

Uyluk Germe (Thigh Lift)

Aşırı ve hızlı kilo vermeye bağlı kalça,popo, arka uyluk, dış uyluk yağın erimesine bağlı cillte aşırı sarkma olur. Cilt sarkmasını ve uyluk sıkılaştırma işlemi için uyluk germe operasyonları yapılmalıdır. Sarkan derilerin çıkarılması için uyluk önünden kalçalara geçis yerlerinden yapılan kesilerle yapılır. Gevşek deri yanı sıra, yağ dokusu, kesi yerinin altın gerilerek çıkarılır. Gerekirse bir karın germe ile kombine edilebilir. Insizyonlar giyim ve spor ya da normal anatomik kıvrımları tarafından gizli olacak şekilde tasarlanır. Insizyonlar tam iyileşme dört hafta veya daha uzun sürebilir.

Her hastanın anatomisi ve gevşek deri oranları bireyden bireye değişir. Uyluk germeden yararlanmak hedeflerinize bağlıdır ve beklentilerinin yanı sıra doktorunuz tarafından size teknikler tam olarak anlatılmalıdır. Eğer hastalar operasyondan sonra kilo alırsalar tekrar sarkmalar meydan gelebilmektedir.

Vücut germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında yapılır.

 

Uyluk germe operasyonlarında belirli riskler vardır:

  • Seroma (deri altında sıvı birikimi) olabilir bunun icin basklılı elbiseler ve ilk günlerde sıvıları toplamak icin dren kullanılır.
  • Hafif asimetriler deri ve yağ dengesi rağmen oluşabilir
  • Kanama morarmalara yol açabilir, ama kan transfüzyonu ihtiyacı nadirdir
  • Akciger pulmoner emboli ihtimali için önlemler alınmalıdır.
  • Cerrahi işlem süresi altı saat ya da daha fazla olabilir.

Normal faaliyetlerin genellikle yeniden başlatılması cerrahi sonrası 4-6 hafta oluşabilir.

 

 

İLETİŞİM

Muayenehane:
Alpaslan Mah.Mustafaşimşek Bulv.
Başyazıcıoğlu apt 105 Melikgazi, Kayseri

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
0530 229 0849
Bir Soru Gönderin
1000 sola karakterler
Dosya Ekle